2021-06-18

Tarptautinėje bendruomenėje pristatytos teisinės problemos akademinėje etikoje

Birželio 18 d. akademinės etikos ir procedūrų kontrolierė Loreta Tauginienė vedė doktorantams mokymus apie akademinės etikos pažeidimų mokslo darbuose vertinimą etikos ir teisės požiūriais. Remdamasi tarptautine mokslo leidybos praktika, ji pristatė jauniesiems tyrėjams saviplagiato ir idėjos plagiato vertinimo teisinius ypatumus ir atkreipė jų dėmesį į leidimų atgaminti, išversti į kitą kalbą gavimo sąlygas, leidybos bei intelektinės nuosavybės perdavimo sutartis. Kartu su doktorantais svarstė, ar akademinės etikos pažeidimai turėtų daryti įtaką profesinei veiklai.

Taip pat teisines problemas gvildeno prof. Michael J. Draper iš Swansea universiteto ir Deirdre Stritch iš Airijos kokybės ir kvalifikacijų agentūros. M. J. Draper dalinosi patirtimis tobulinant nesavarankiško rašto darbų rengimo ir pateikimo teisinį reguliavimą Jungtinėje Karalystėje, o Deirdre Stritch – kokybės vertinimo akademinės etikos požiūriu praktika Airijoje.

Birželio 14–18 d. 38 doktorantai iš 13 šalių – Airijos, Australijos, Irano, Italijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Arabų Emyratų, Kanados, Kataro, Kroatijos, Naujosios Zelandijos, Šveicarijos, Turkijos ir Vietnamo – dalyvavo mokymuose „Europos akademinio sąžiningumo tinklo Vasaros mokykloje“. Mokymus įvairiomis akademinės etikos temomis vedė 20 pranešėjų iš 12 šalių.