![]() |
Projektas „COALESCE: Europos mokslo komunikacijos kompetencijų centro kūrimas“ (angl. Cooperation for Academic Integrity through Law, Ethics and Stakeholder Engagement, projekto Nr. 101061229 – COALESCE – HORIZON-WIDERA-2021-ERA-01) |
Projekto tikslas: stiprinti mokslo komunikacijos ekosistemą Europoje, kuriant Europos kompetencijų centrą mokslo komunikacijai, vienijantį įvairių šalių ir regionų organizacijas, skatinant bendradarbiavimą, žinių mainus ir gerosios praktikos taikymą tarp mokslininkų, komunikacijos specialistų bei visuomenės.
Finansavimo šaltinis: Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Europos horizontas“ (Horizon Europe)
![]() |
Projekto interneto svetainė: https://coalesceproject.eu/
Projekto pradžia: 2023 m. sausio 1 d.
Projekto pabaiga: 2026 m. gruodžio 31 d.
Trumpas aprašymas:
Projektas COALESCE siekia kurti Europos mastu veikiančią mokslo komunikacijos infrastruktūrą – Kompetencijų centrą, kuris teiks išteklius, metodikas, mokymus ir strateginę paramą komunikacijos srityje. Vienas iš pagrindinių projekto ramsčių – Nacionalinių ir regioninių centrų (N&R Hubs) tinklas, kuris užtikrina projektų įgyvendinimą įvairiuose Europos regionuose, prisitaikant prie vietinių kontekstų. Šie centrai padeda adaptuoti priemones vietos auditorijoms, verčia medžiagą į nacionalines kalbas, kuria praktikos bendruomenes ir prisideda prie viešinimo bei mokymų veiklų.
Projekto komanda:
Dr. Reda Cimmperman (vadovė), Gabrielė Dambrauskaitė (vyr. tyrėja), dr. Rima Sinickė (tyrėja), dr. Eglė Ozolinčiūtė (tyrėja)
Projektas „Sąžiningumo aukštajame moksle, versle ir visuomenėje vientisumo kūrimas” (angl. Bridging Integrity in Higher Education, Business and Society“, projekto Nr. 2020-1-SE01-KA203-077973)
Projekto tikslas: sukurti sąžiningumo tarpsektorinį vientisumą gilinant supratimą apie sąžiningumą aukštajame moksle, versle ir visuomenėje ir suteikiant atitinkamų įgūdžių veikti pagal akademinės etikos vertybes.
Finansavimo šaltinis: Erasmus+ programos veiksmas „Bendradarbiavimas inovacijų ir dalijimosi gerąja patirtimi tikslais”
Projekto interneto svetainė: https://www.academicintegrity.eu/wp/bridge/
Projekto pradžia: 2020 m. rugsėjo 1 d.
Projekto pabaiga: 2023 m. rugpjūčio 31 d.
Projekto komanda: dr. Julija Umbrasaitė (vadovė ir tyrėja), dr. Birutė Liekė (tyrėja).
Projektas „Mokslinių kolekcijų duomenų, jų tvarkų ir ekspertų telkimas“ (angl. Mobilising Data, Policies and Experts in Scientific Collections, CA17106)
Projekto tikslas: suformuoti bendradarbiavimo tinklą Europoje, siekiant sutelkti gamtos mokslų kolekcijų duomenis ir palengvinti žinių ir technologijų perdavimą šioje srityje.
Lietuva, kaip ir kitos Europos Sąjungos šalys, yra raginama aktyviau prisidėti prie O3 (open to the world, open innovation, open access) nuostatų įgyvendinimo. Turinio požiūriu minėtos nuostatos skatina ne tik užtikrinti duomenų prieinamumą visoms suinteresuotosioms šalims ir sudaryti joms sąlygas tų duomenų pagrindu kurti inovacijas, bet ir suponuoja visuomenės atvirumo didėjimą per atsakomybės ir sąžiningumo principų įgyvendinimą, t. y. mokslinių tyrimų etikos ir publikavimo etikos užtikrinimą. Atsižvelgiant į šios COST veiklos siekius, Tarnybos atstovų įsitraukimas leistų prisidėti prie duomenų skaitmeninimo, rinkimo, tvarkymo ir skelbimo praktikos formavimo Lietuvos mokslo ir studijų institucijose. Tarnyba kartu su kitomis šalimis darbo grupėse prisidėtų prie COST veikloje numatytų gairių rengimo ir jų taikymo Lietuvoje.
Projekto interneto svetainė: https://www.cost.eu/actions/CA17106/
Finansavimo šaltinis: COST programa
Projekto pabaiga: 2023 m. balandis
Tarnybos dalyvavimo projekto Valdymo komitete pabaiga: 2022 m. sausis.
Informacija apie Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos atstovų dalyvavimą projekto veiklose
2020 m. vasario 12 d. – Varšuva (Lenkija) – Gintarė Židonė
2020 m. lapkričio 2 d. – nuotoliniai mokymai – Kristina Senkuvienė, Loreta Tauginienė
2020 m. lapkričio 9 d. – nuotoliniai mokymai – Eglė Ozolinčiūtė, Loreta Tauginienė
Projektas „Piliečių įgalinimo mokslas skatinant kūrybiškumą, mokslinį raštingumą ir inovacijas Europoje“ (angl. Citizen Science to Promote Creativity, Scientific Literacy, and Innovation Throughout Europe, CA15212)
Projekto tikslas: sutelkti socialinių inovacijų bendruomenės pajėgumą Europoje: 1) tiriant ir didinant piliečių įgalinimo mokslu grįstą mokslinį, šviečiamąjį, politinį ir pilietinį poveikį, kurį patiria įvairių sektorių suinteresuotosios šalys (pvz., sprendimų priėmėjai, socialiniai novatoriai, mokslininkai, NVO ir t. t.), 2) įvertinant piliečių įgalinimo mokslo kaip socialinių inovacijų ir socioekologinio pereinamojo laikotarpio įgyvendintojo potencialą.
Tarnyba kartu su Londono universiteto (Jungtinė Karalystė) atstove dr. Artemis Skarlatidou vadovauja piliečių įgalinimo mokslo vaidmens pilietinėje visuomenėje darbo grupei ir kartu su šios darbo grupės nariais prisidės prie rekomendacijų piliečių įgalinimo mokslo projektams rengimo, įskaitant ir mokslinės veiklos etikos požiūriu.
Projekto interneto svetainė: https://www.cs-eu.net/
Finansavimo šaltinis: COST programa
Projekto pabaiga: 2020 m. rugsėjis
Projekto valdymo komitete dalyvauja šie Lietuvos atstovai:
Dr. Loreta Tauginienė (pavaduojantis asmuo – prof. dr. Alvydas Baležentis (2016-09-21 – 2019-01-20); Regimantas Juras (2019-01-21 – 2019-10-17); Gintarė Židonė (nuo 2019-10-18)
Prof. dr. Eglė Butkevičienė (Kauno technologijos universitetas) (pavaduojantis asmuo – doc. dr. Eglė Vaidelytė)
Lietuvos atstovų veiklų valdymo komitetuose posėdžių ataskaitos (privalomas skelbimas iki 2019 m. liepos 28 d.)
Informacija apie Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos atstovų dalyvavimą projekto veiklose
2019 m. birželio 4 d. – Cesis (Latvija) – Regimantas Juras
2019 m. lapkričio 19–20 d. – Brno (Čekija) – Loreta Tauginienė
2019 m. gruodžio 12–13 d. – Berlynas (Vokietija) – Loreta Tauginienė
2020 m. vasario 24 d. – Florencija (Italija) – Loreta Tauginienė
Atnaujinta: 2025-04-09