2020-09-18

Tarnyba dalyvavo mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“

Nuotrauka: Tarnybos archyvas

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba antrus metus iš eilės dalyvavo mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“. Nuo 2004 m. vykstantis festivalis jau tapo didžiausiu mokslo populiarinimo renginiu Lietuvoje. Šiemet jo programoje net 350 renginių.

Tarnybos renginys „Pasimatuok sąžinės drabužį“ buvo skirtas gimnazijų moksleiviams. Tarnybos vyriausioji specialistė (vyriausioji analitikė) dr. Eglė Ozolinčiūtė mokslo festivalio dalyviams parengė interaktyvią paskaitą apie akademinio sąžiningumo principus, supažindino su pagrindiniais akademinės etikos pažeidimais bei jų pasekmėmis. Moksleiviams buvo skirtos praktinės užduotys, susijusios su nesąžiningų situacijų mokymosi procese atpažinimu ir problemos sprendimo paieškomis. Tarnybos vyriausioji specialistė (analitikė) Kristina Senkuvienė gimnazistams skaitė pranešimą apie citavimą ir akcentavo jo svarbą, siekiant išvengti akademinės etikos pažeidimų.

Tarnybos renginys „Pasimatuok sąžinės drabužį“ vyko trijose gimnazijose: Šiaulių Didždvario, Babtų ir Vilniaus Žvėryno. Per tris dienas jame apsilankė daugiau nei šimtas gimnazistų, o Vilniaus Žvėryno gimnazijoje susidomėjimą akademine etika išreiškė ir mokytojai – jiems paskaitą skaitė akademinės etikos ir procedūrų kontrolierė dr. Loreta Tauginienė.

Nuotrauka: Tarnybos archyvas