2024-07-05

Tarnybos kontrolierė dalyvavo „Trust On 2024: Tackling Disinformation“ seminare

Š. m. birželio 26-27 dienomis Karališkojoje Belgijos bibliotekoje, Briuselyje, vyko „Trust On 2024“ seminaras. Renginys subūrė geriausius protus ir pirmaujančius ekspertus kovai su vis didėjančia dezinformacijos problema, siekiant sukurti patikimesnę skaitmeninę ateitį.

Renginys prasidėjo įkvepiančiomis kalbomis, Michael Arentoft dalinosi ES veiklomis, skirtomis mokslo patikimumui stiprinti, pabrėždamas piliečių įsitraukimą ir atsakingus, sąžiningus mokslinius tyrimus, taip pat pristatė būsimos ERA politikos darbotvarkę. Declan Kirrane pabrėžė dirbtinio intelekto poveikį pasitikėjimui technologijomis, institucijomis ir tarptautiniais bendradarbiavimais, ypač su mažiau išsivysčiusiomis šalimis.

Diskusijoje „Kaip galime stiprinti pasitikėjimą naudojant kokybišką turinį internete?“ savo įžvalgomis dalinosi Thomas Parisot, Suzanne Dumouchel, Agata Gurzawska, Declan Kirrane, Gabi Lombardo ir kt.

Mokslinės sesijos metu kontrolierė dr. Reda Cimmperman pristatė Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos „Dirbtinio intelekto etiško naudojimo mokslo ir studijų procese gaires“, diskutuota apie dirbtinio intelekto etišką naudojimą.

Sesijos metu buvo aptartas piliečių įsitraukimas ir atsakingi moksliniai tyrimai Horizon Europe programoje, COVID-19 dezinformacijos tyrimų rezultatai, iššūkiai ir galimybės stiprinant visuomenės pasitikėjimą mokslo komunikacijos pagalba, socialinių tinklų analizės naudojimas kovojant su mokslo dezinformacija, bendradarbiavimo tarp mokslininkų, politikų ir komunikacijos atstovų svarba, mokslo pasitikėjimo ekosistemos koncepcija, dirbtinio intelekto atsiradimas ir jo poveikis visuomenės pasitikėjimu mokslu bei požiūris į atsakingą, etišką mokslo komunikaciją.

Pasak kontrolierės, „Trust On 2024“ renginys buvo puiki proga susitikti ir bendrauti su daugybe kitų savo srities ekspertų, šio renginio metu parengtos gairės, bus pristatytos š. m. rugsėjo mėn. vyksiančiame Jungtinių Tautų vadovų susitikime ateities mokslo klausimais.

Nuotraukos iš Tarnybos archyvo