×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

2019-07-10

Tarnybos atstovas susipažino su pranešėjų apsaugos tarptautine praktika

Birželio 20–21 d. patarėja Giedrė Litvinaitytė dalyvavo Tarptautinio pranešėjų mokslinių tyrimų tinklo (angl. International Whistleblowing Research Network) organizuotoje konferencijoje Utrechte (Nyderlandų Karalystė). Konferencijoje pranešimus skaitė atstovai iš Airijos, Australijos, Belgijos, Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Pietų Afrikos Respublikos.

Renginyje buvo pristatyta pranešėjų apsaugos tarptautinė praktika, pvz., apie taikomą pranešėjų apsaugos politiką tokiose didelėse organizacijose kaip  bankuose ir kitose finansinėse institucijose, profsąjungose, ir buvo apžvelgtos su politikos įgyvendinimu susijusios pagrindinės problemos. Taip pat buvo pristatyta pranešėjų apsaugą padedančių įgyvendinti valstybinių institucijų skirtingų šalių praktika. Pastarųjų institucijų patirtis atskleidė, kad sunkiausia apsaugoti pranešėjus nuo kitų asmenų neigiamos įtakos.

Pranešėjų apsaugos problema šiuo metu taip pat yra aktuali ir Lietuvoje. 2019 m. sausio 1 d. įsigaliojo Pranešėjų apsaugos įstatymas, kuriuo siekiama sudaryti tinkamas galimybes pranešti apie teisės pažeidimus. Šiais metais vienam darbuotojui iš aukštosios mokyklos, pranešusiam apie galimus pažeidimus, buvo skirta pranešėjo apsauga.