2025-03-21

Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba prisijungia prie Europos mokslo komunikacijos centrų tinklo

Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba sėkmingai pateikė paraišką ir buvo pakviesta dalyvauti COALESCE („Koordinuotos pažangios lyderystės ir įsitraukimo į mokslo komunikaciją galimybės Europoje“) projekte kaip nacionalinis ir regioninis centras. Po šio įvertinimo Tarnyba pasirašė Tarpusavio supratimo memorandumą ir oficialiai prisijungė prie COALESCE nacionalinių ir regioninių centrų (COALESCE N&R Hubs) tinklo, kuris šiuo metu vienija 23 organizacijas.

Kaip COALESCE nacionalinis ir regioninis centras, Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba prisidės prie: įrankių ir išteklių kūrimo bei jų pritaikymo vietos mokslo komunikacijos dalyviams; COALESCE medžiagos vertimo į lietuvių kalbą; vietos praktikų ir žinių bendruomenių kūrimo ir plėtros; išteklių ir paslaugų viešinimo bei sklaidos, siekiant stiprinti mokslo komunikacijos poveikį.

Nauji COALESCE nacionaliniai ir regioniniai centrai bus steigiami viso projekto metu – kiekvienais metais bus skelbiami kvietimai teikti paraiškas pasirinktose šalyse. COALESCE N&R centrai yra organizacijos visoje Europoje, įskaitant COALESCE konsorciumo partnerius, pasižyminčius patirtimi mokslo komunikacijos srityje savo šalyse ar regionuose. Šie centrai sudaro COALESCE pagrindą ir yra pagrindinės fizinės vietos projekto veikloms vykdyti.

COALESCE yra Europos Sąjungos finansuojamas projektas pagal programą HORIZON-WIDERA-2022-ERA-01. Jo tikslas – įkurti Europos mokslo komunikacijos kompetencijos centrą. Šis centras, kartu su jam priklausančia mokymų ir kompetencijų ugdymo platforma – Akademija, taps pagrindine erdve dalyviams iš įvairių sričių, kurioje jie galės naudotis mokymais ir ištekliais, skirtais mokslo komunikacijai.

Per COALESCE projektą Europos mokslo komunikacijos kompetencijos centras siekia telkti žinias, stiprinti gebėjimus ir didinti mokslo komunikacijos pripažinimą. Tam pasitelkiamas bendruomenių įtraukimas, skatinamas pasitikėjimas, įrodymais grįstų sprendimų priėmimas bei socialinis teisingumas. Centro vizija – tapti pagrindine platforma, kurioje mokslo komunikacijos dalyviai rastų visą reikalingą informaciją ir priemones savo kasdienei veiklai.

Dalyvavimas šiame projekte yra svarbus žingsnis stiprinant mokslo komunikaciją Lietuvoje ir prisidedant prie kokybiškos informacijos sklaidos visoje Europoje. Sekite Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos naujienas, kad sužinotumėte daugiau apie COALESCE projektą, Kompetencijos centrą ir Tarnybos veiklą šioje svarbioje iniciatyvoje – informaciją rasite internetinėje svetainėje bei socialiniuose tinkluose Facebook ir LinkedIn.