2024-10-28

Kontrolierė dr. Reda Cimmperman dalyvavo tarptautiniame IGLO OPEN renginyje apie mokslą ir dirbtinį intelektą

2024 m. spalio 23 d. Briuselyje vyko svarbus tarptautinis IGLO OPEN renginys, kurį organizavo LINO biuras, skirtas aptarti dirbtinio intelekto (DI) vaidmenį šiuolaikiniame moksle. Tema „Navigating AI: Guidelines and Insights for Research“ pritraukė ypatingą dėmesį, nes DI poveikis mokslui tampa vis aktualesnis.

Renginio pradžioje LINO biuro vadovas Tadas Tumėnas pasveikino dalyvius. Po to Europos Komisijos Mokslinių tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato politikos pareigūnas David Arranz pristatė „Living guidelines on the responsible use of generative AI in research“ – gaires, pabrėžiančias tyrėjų, leidėjų ir konferencijų organizatorių bendradarbiavimo svarbą, siekiant užtikrinti tyrimų skaidrumą ir patikimumą bei sukurti vieningą Europos Sąjungos požiūrį į DI naudojimą.

Lietuvos akademinės etikos ir procedūrų kontrolierė dr. Reda Cimmperman supažindino su Lietuvos Respublikos akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos dirbtinio intelekto etiško naudojimo mokslo ir studijų procese gairėmis, atkreipdama dėmesį į pagrindinius etikos principus, kurie turėtų būti taikomi dirbtinio intelekto technologijų naudojimui moksle ir švietime bei aptarė svarbiausius Lietuvos patirties aspektus šioje srityje.

Po pranešimų dalyviai įsitraukė į diskusijas apie DI etiškumą ir jo poveikį mokslinių tyrimų kokybei bei skaidrumui. Renginys suteikė puikią erdvę dalyviams iš įvairių šalių aptarti DI taikymo aktualijas ir pasidalinti įžvalgomis apie etišką šios technologijos naudojimą.

IGLO yra neformali Briuselyje įsikūrusių ne pelno siekiančių mokslinių tyrimų ir plėtros ryšių biurų asociacija. IGLO tikslas – palengvinti ir sustiprinti IGLO narių, jų nacionalinių mokslinių tyrimų sistemų ir Europos institucijų sąveiką, keitimąsi informacija ir bendradarbiavimą Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros, ypač Bendrosios programos, klausimais.

LINO biuras – įkurtas Lietuvos mokslo ryšių biuras Briuselyje, kuris yra Lietuvos mokslo tarybos dalis. Biuro misija – bendradarbiaujant su Lietuvos mokslo ir inovacijų srityje veikiančiomis institucijomis, mezgant ir palaikant ryšius su Europos Sąjungos institucijomis bei potencialais partneriais, padėti Lietuvos tyrėjams vystyti tarptautinį bendradarbiavimą ir sėkmingai dalyvauti Europos Komisijos mokslo finansavimo programose.

Nuotraukos iš Tarnybos archyvo