×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

2021-09-15

Tęsiame dalyvavimą mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba šiemet ir vėl dalyvavo mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginiuose. Šio mokslo populiarinimo festivalio programa šiais metais apėmė net 400 renginių, kurie vyko 19 miestų ir rajonų.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierė dr. Loreta Tauginienė, vyriausioji specialistė (vyriausioji analitikė) dr. Eglė Ozolinčiūtė ir vyriausioji specialistė (analitikė) Simona Vaškevičiūtė rugsėjo 13 dieną Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijoje, o rugsėjo 14 dieną Jonavos Senamiesčio gimnazijoje mokiniams vedė mokymus, padėsiančius išvengti situacijų, susijusių su vaizdų plagiatu. Tarnybos mokymų „Neišradinėk dviračio! Parodyk, kas tai padarė“ dalyviai buvo supažindinti su vaizdų plagiato problema ir jo pasekmėmis, mokymuose buvo paaiškinta, kodėl yra svarbu cituoti, kaip atrasti vaizdų autorius ir kuo skiriasi kopijavimas nuo įkvėpimo. Mokiniams taip pat buvo pateikti praktiniai pavyzdžiai apie vaizdų citavimą rengiamuose darbuose, skirtos užduotys, skatinusios atkreipti dėmesį į tai, kaip turi būti naudojami vaizdai, siekiant išvengti akademinės etikos pažeidimų studijuojant aukštojoje mokykloje.

Tarnybos archyvas
Tarnybos archyvas

Abiejose gimnazijose Tarnybos mokymuose sudalyvavo 74 mokiniai, taip pat įsitraukė ir 5 mokytojai. Mokiniai aktyviai domėjosi etiškos vaizdų naudojimo praktikos taikymu mokymosi proceso veiklose. Tuo metu gimnazijų mokytojai ypač išreiškė susidomėjimą galimybėmis, kurios leistų mokiniams puoselėti akademinės etikos kultūrą dar mokykliniame amžiuje.