2020-09-28

Tarnyba „Tyrėjų naktyje“ doktorantus kvietė diskusijai apie akademinę etiką

Nuotrauka: Tarnybos archyvas

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnyba dalyvavo 2020 m. rugsėjo 25 d. vykusiame mokslo festivalyje „Tyrėjų naktis“. Tarnybos renginys buvo skirtas įvairių mokslo sričių doktorantams – jie buvo kviečiami diskutuoti apie akademinę etiką. Susitikimo dalyviai iš 6 mokslo ir studijų institucijų išvydo etiudą „Permainų vėjai“, kurio metu buvo inscenizuotos pasitaikančios akademinės etikos klaidos ir elgesio modeliai, sukeliantys įvairių dilemų šiandienos tyrėjų kasdienybėje.

Po etiudo renginio dalyviai diskutavo apie tai, kokias pagrindines klaidas bei akademinės etikos principų pažeidimus galima buvo pastebėti etiude, kokius elgesio modelius jie atpažino savo akademinėje aplinkoje, kokių pokyčių labiausiai reikia akademinės etikos srityje ir kaip juos inicijuoti įvairiais lygmenimis.

Dalyviai hipotetiškai modeliavo, kaip diskusiniais atvejais pasielgtų jų institucijos, identifikavo mokslinio vadovavimo problemas, teikė siūlymus, kaip ydinga elgesio praktika galėtų būti keičiama konstruktyvia praktika, kurioje įgyvendinama akademiškai sąžininga kultūra.