×

Šriftas:

Fonas:

Iliustracijos:

2022-05-03

Kontrolierė išrinkta ENRIO tarybos nare

Minna Aittasalo nuotr.

Balandžio 28–29 d. Helsinkyje vyko Europos mokslinių tyrimų sąžiningumo tarnybų tinklo (angl. The European Network of Research Integrity Offices, toliau – ENRIO) generalinė asamblėja, kurioje buvo aptariami ENRIO 2021 metų veiklos rezultatai ir planuojamos 2022 metų veiklos. Pirmą kartą nuo ENRIO įsteigimo 2020 m. lapkričio mėn. generalinėje asamblėjoje buvo trejiems metams renkama taryba. Iki šiol veikusią ENRIO pereinamojo laikotarpio tarybą pakeitė šie atstovai (-ės): Carole Chapin iš Prancūzijos mokslinių tyrimų sąžiningumo tarnybos (angl. French Office for Research Integrity), Pablo Fernandez iš Jungtinės Karalystės mokslinių tyrimų sąžiningumo tarnybos (angl. UK Research Integrity Office), Helene Ingierd iš Nacionalinių mokslinių tyrimų etikos komitetų (angl. National Research Ethics Committees, Norvegija), Bert Seghers ir Gert Storms iš Flandrijos mokslinių tyrimų sąžiningumo komisijos (angl. Flemish Commission for Research Integrity, Belgija), Oldřich Tůma iš Čekijos mokslų akademijos Mokslinio sąžiningumo komisijos (angl. Commission for the Scientific Integrity of the Czech Academy of Sciences) ir kontrolierė Loreta Tauginienė. Artimiausiame ENRIO tarybos posėdyje bus renkamas ENRIO prezidentas (-ė) ir du (dvi) viceprezidentai (-ės).

Tarnyba aktyviai dalyvauja įvairiose ENRIO veiklose, pvz., darbo grupės „Etika socialiniuose ir humanitariniuose moksluose“ susitikimuose, kartu su kitais ENRIO nariais rengia gairių apie pranešėjus projektą ir kt.

Lietuvos Respublikos Seimas 2019 m. lapkričio mėn. leido Tarnybai stoti į ENRIO asociaciją tampant viena iš jos steigėjų ir nare. Šiandien ENRIO vienija daugiau kaip 30 narių iš 24 Europos šalių.