2022-11-03

Įvyko BRIDGE daugiafunkcis renginys ir mokymai akademinei bendruomenei Šiaurės Makedonijoje

Š. m. spalio 24–28 dienomis projekto BRIDGE komanda organizavo daugiafunkcį renginį (angl. multiplier event) bei mokymus Šiaurės Makedonijoje, Pietryčių Europos Universitete (angl. South East European University, SEEU). Renginį ir mokymus globojo projekto partneriai iš SEEU. Daugiafunkcį renginį akademinei bendruomenei bei mokymus magistrantams, doktorantams ir jų vadovams vedė projekto partneriai iš Šiaurės Makedonijos, Švedijos, Ukrainos, Čekijos ir Lietuvos.

Daugiafunkcį renginį spalio 25 d. moderavo prof. Veli Kreci (SEEU, Šiaurės Makedonija). Su projekto eiga ir rezultatais dalyvius supažindino projekto vadovė dr. Sonja Bjelobaba (Upsalos universitetas, Švedija). Sveikinimo kalbą tarė SEEU tyrimų ir tarptautinių ryšių prorektorė dr. Besa Arifi. Įžvalgomis apie akademinio sąžiningumo iššūkius pasidalijo prof. Veland Ramadani (SEEU). Renginio metu gerąją akademinio sąžiningumo praktiką apžvelgė prof. Veronica Kareva (SEEU), prof. Gadaf Rexhepi (SEEU), prof. Ali Pajaziti (SEEU) ir dr. Zarko Trajkov („Macedonian Broadcasting“, Šiaurės Makedonija). Renginyje dalyvavo daugiau nei 50 akademinės bendruomenės narių.

Mokymų metu Tarnybos analitikė dr. Julija Umbrasaitė pristatė rengiamas Sąžiningumo mokslo ir verslo bendradarbiavime gaires (angl. Guidelines for Integrity in Research and Business Collaboration), o kolegė dr. Birutė Liekė supažindino dalyvius su Mokslinių tyrimų etikos ir mokslinio sąžiningumo piliečių moksle gairėmis (angl. Guidelines for Research Ethics and Research Integrity in Citizen Science). Mokymų dalyviai – magistrantai, doktorantai ir jų vadovai – buvo įtraukti į žaidybinių atvejų, susijusių su akademine etika, nagrinėjimą.

BRIDGE projektas sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Renginys buvo rodomas per vietinės televizijos naujienas. Įrašą galite rasti čia.

Daugiau apie projektą, jo rezultatus ir kitą naudingą informaciją galite rasti čia.

Nuotraukos iš projekto BRIDGE archyvo